Zmiany w umowach o pracę na okres próbny

Umowę na okres próbny można zawrzeć po raz drugi. Po nowelizacji Kodeksu pracy od 22 lutego 2016 r.   wprowadzone zostały zmiany dotyczące  umowy  na okres  próbny i możliwość ponownego zatrudnienia tego samego pracownika na kolejny okres próbny.

Art. 25 § 3 K.p., stanowi, że ponowne zawarcie między tymi samymi stronami stosunku pracy umowy na okres próbny jest dopuszczalne, jeżeli:

a) kolejna umowa na okres próbny ma dotyczyć innego rodzaju pracy niż ta, która była przedmiotem poprzedniej umowy - w tym przypadku nawiązanie kolejnej umowy na okres próbny będzie możliwe bezpośrednio po zakończeniu poprzedniej umowy,

b) przedmiotem kolejnej umowy na okres próbny ma być praca tego samego rodzaju - wówczas zawarcie następnej umowy na próbę będzie dopuszczalne dopiero po upływie 3 lat od zakończenia poprzedniej umowy o pracę.

Jednakże w dalszym ciągu celem zawarcia umowy na okres próbny jest  sprawdzenie przydatności  pracownika  do wykonywania określonych prac. Bez zmian pozostały natomiast pozostałe unormowania dotyczące umowy na okres próbny czyli okres zatrudnienie czy długość wypowiedzenia.

Aktualności

Certyfikat rezydencji jest zaświadczeniem o miejscu siedziby podatnika dla celów podatkowych.
Uprawnia on do zastosowania zwolnienia albo niższej stawki podatku. Przepisy prawa podatkowego nie określają formy, w jakiej taki certyfikat powinien być wydany. Mówią jedynie, aby był wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca siedziby kontrahenta.

Więcej informacji

Czy urlop bezpłatny jest traktowany jak utrata dochodu w odniesieniu do świadczenia 500+?
Urlop bezpłatny może być traktowany na równi z utratą dochodów dla celów ustalenia prawa do świadczeń 500+.

Więcej informacji

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

 
46-100 Namysłów, ul. Oleśnicka 13a
tel. (+48) 77 550 69 33
tel. kom. (+48) 602 481 908
e-mail: biuro@opoltax.plWitryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA